Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

81. věk - Průběžné výsledky a děj. (3/6)

Publikováno: 02.10.2023 v 17:57:00 | Autor: Gladiator | Rubrika: Zpravodaj

Třicátý den věku je již minulostí a proto musí přijít dekádní rekapitulace událostí věku. Věk se rozjel na plné obrátky, pověnujeme se dnes všem zásadním událostem.

Války

První válka které se dnes budeme věnovat byla přímím soubojem o první místo mezi rasou Asgardů a Wraithů. Přelom 23. a 24. dne věku se nesl ve znamení války. War trvala 4 hodiny a většina lidí se asi shodne že skončila remízou. Byť o jednu jedinou planetu zaznamenali výhru Asgardi. Na detaily této války se můžete podívat zde.

Další válka v pořadí třetí se opět týká rasy Wraithů což se dá očekávat když jsou prozatimními lídry tabulky. Tentokrát Jared vůdce Ori z vyhlásil válku Wraithům a to v den začátku války Asgard vs Wraith, doufajíc že Wraithové oslabení předchozí válkou nebudou klást větší odpor, avšak Ori tvrdě narazili. War začala před začátkem 27. dne věku, a rasa Wraithů zjevně využila své velké ekonomické převahy a dokázala se připravit. Nakonec Wraithové jasně zvítězili o 72. planet. Na detaily této války se můžete podívat zde.

Tím však boje o první místo nekončí neboť 30. den věku Asgardi znovu vypovídají smlouvu rase Wraithů. Takže i v dalším vydání se můžeme těšit na report, ale to už příště.

Příběh a soutěže

Do této dekády se nám vešli také 2 příběhy s úkoly, které rasy museli splnit.

Ve třetím vydání příběhu s názvem "Průnik do Mlhoviny" měli rasy za úkol pomocí špionážních útoků najít a nahlásit 4 planety typu Magnetoid mezi dvěma stovkami planet. Trochu překvapivě úkol jako první zvláda dokončit rasa Tauri, v těsném závěsu však měla rasu Wraithů a Asgardů, rasa Ori na splnění úkolu potřebovala o den více.

Jen o pár dní později nás AT překvapili vydáním čtvrtým. Příběh s názvem "Zprávy z Mlhoviny." Tentokrát jsme si odpočali od špionování planet. Příjemnou změnou bylo vyluštění šifrovaných zpráv, s nimiž si však všechny rasy poradili překvapivě snadno a všechny rasy úkol dokončily poměrně bez problémů a rychle. Nejlépe to zvládli Asgardi kterým stačil čas v řádech desítek minut. Do rána druhého dne měli hotovo všechny rasy. K zamyšlení jistě stojí obsah šifrovaných zpráv, a jakou zprávu vlastně nesou.

Soutěže ani bleskovky jsme se v této dekádě opět žádné nedočkali...:(

U Wraith - vše při starém

Po krátké odmlce se do čela rasy postavil opět na pozici vůdce Ciri. Jak se ukázalo, nešlo o žádný konflikt nebo nesoulad v rase ale Ciriho cestovatelské vytížení.

Numerův diskuzní klub

Z prvu se zdálo že se hráči stydí v tomto zajímavém projektu vystoupit a řešit herní mechaniky a všední problémy. Nicméně poslední sezení mělo poměrně slušný úspěch a diskuze trvající bezmála dvě hodiny přinesla spoustu zajímavých poznatků a nápadů. Zdá se že tento způsob komunikace s hráči je tou správnou cestou. Určitě se zapojte i vy, co jste to do dnes nezkusili.

V praxi to vypadá že hráči píší do chatu a Numero odpovídá a diskutuje/vysvětluje. Žádné zbrklé přeřvávání se nekoná. A nezapomeňte že stále můžete využít anonymní službu sli-do pro peprnější otázky, pokud s nimi nechcete být spojeni.

Aktuální seřazení ras

V seřazení je vidět že pořadí ras se nezměnilo avšak rozdíl obsazenosti mezi rasama se výrazně zmenšil. Zejména rasa Tauri zdá se chytá dech, avšak prozatím je to hlavně práce pár jedinců, snad onen dech chytne více hráčů. Rasy Wraithů a Asgardů šlapou na plno a jistě nás bude čekat více než jeden střet o první pozici. Nepředvídatelní Ori můžou zasáhnout do děje z obou stran a někomu pořádně zavařit.

Díky za přečtení.


Komentáře

Numero

Po včerejším diskuzním klubu jsem napočítal cca 36 úkolů. Díky všem za účast!