Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Jak množit nezaměstnané? - Rychlý návod!

Publikováno: 02.11.2023 v 07:02:00 | Autor: Anise | Rubrika: Návody

Jak jistě všichni víte, nezaměstnaný na planetách jsou nepostradatelní, bez nich se nedají postavit téměř žádné budovy kromě parků, bran a kasáren. V průběhu věku jich mají už všichni dostatek, a tudíž se dají koupit v obchodě od ostatních, i když občas i s menším rizikem zavlečení nanitů na planety.

Co ale dělat na začátku věku, když je nezaměstnaných nedostatek? Tuto otázku si jistě kladou jak staří hráči, tak nováčci, kteří se s hrou teprve seznamují. Zde je pár rad, jak si s trochou snahy obstarat co nejvíce nezaměstnaných.

Otrokářské útoky

Lehčí způsob, nakrást si pomocí otrokářského útoku pár nezaměstnaných od Valy Mal Doran u Runnerů, nezaplní to planety, ale pomůže to mírně s druhým způsobem.

Vhodné planety

K úspěšnému množení na planetách je třeba si dobře rozmyslet, které planety kolonizujeme jako první. Je dobré vybírat ty, které mají největší bonus k populaci.

 1. Měsíční krajina 50%
 2. Solná planeta 50%
 3. Tropická planeta 50%
 4. Umělá planeta 50%
 5. Mírná planeta 45%

Ano, tyto planety mají největší bonus k populaci a přesto, některé nejsou úplně vhodné pro začátek. Ptáte se proč? Pokud vaše odpověď byla „Spokojenost“ máte pravdu. Je velice důležitá k co největšímu množení nezaměstnaných, čím je spokojenost na planetách větší, tím více se narodí nezaměstnaných při přepočtu.

 1. Lesnatá planeta 5 %
 2. Mírná planeta 10 %
 3. Planeta technologií 25 %
 4. Replikovaná planeta 5 %
 5. Tropická planeta 10 %

Nejvhodnější je tedy zvolit planety, které mají jak vysoké procento bonusu populace, tak bonus ke spokojenosti.

 1. Mírná planeta 45 % / 10 %
 2. Planeta technologií 45 % / 25 %
 3. Replikovaná planeta 40 % / 5 %
 4. Tropická planeta 50 % / 10 %
 5. Vodní planeta 40 % / 5 %

Množení na planetách

Teď, když již máme vhodné planety se můžeme zaměřit na samotné množení nezaměstnaných. Je mnoho způsobů, jak získat co nejvíc populace, zde je jednoduchý návod jak to děláme u nás

Využijte domovskou planetu! Ptáte se proč? Domovská planeta je Naquadahový obr. Jeho bonus do populace je 60 %. Ze všech osídlených planet stáhneme nezaměstnaný do obchodu a následně je zašleme na domovskou.

Pomocí jednoduchého vzorečku si vypočítáme, kolik nezaměstnaných je nutné na planetě zanechat a zbytek odešleme z planety pryč. Následně na dané planetě postavíme max výroben. Tento vzorec lze aplikovat na všechny planety a tím dosáhnout co nejrychlejší zalidněnosti, nezapomeňte ale na proměnou - % bonusu k populaci má každá planeta jiný.

Vzorec

Počet měst na planetě vynásobíme počtem lidí na jedno město. Výsledné číslo je maximální zalidnění planety. Vezmeme procenta přírůstku obyvatel na planetě a to vydělíme 100 a následně k výslednému číslo přičteme jedna. Tím získáme konstantu pro výpočet přírůstku obyvatel na planetě. Konstantou následně vydělíme maximální zalidnění planety a tím získáme počet nezaměstnaných, který musí zůstat na planetě, aby se po přepočtu zalidnila na 100 %.

Jako příklad si vezmeme domovskou planetu. Naquadahový obr o velikosti 400 měst s přírůstkem obyvatel 60 % a na začátku věku je 9 000 000 obyvatel na město. Maximální zalidnění planety je 400 * 9 000 000 což je 3 600 000 000 lidí na planetu. Planeta má přírůstek 60 % tudíž podle popisu uděláme 60 / 100 což je 0,6 a přičteme 1. Tím získáme konstantu 1,6 což je konstanta přírůstku obyvatel na domovské planetě.

Teď vezmeme maximální zalidnění planety (3 600 000 000) a vydělíme konstantou 1,6 a vyjde nám počet nezaměstnaných, kteří musejí zůstat na planetě, aby se zalidnila po přepočtu na 100 % což je 2 250 000 000. Přebytek lidí pošleme na obchodní planetu a přesuneme pak na další s vysokým procentem přírůstku obyvatel.

Domovskou planetu pak zastavíme výrobnami na max, co povolí systém, abychom již nemuseli vše znova počítat a po přepočtu můžeme z planety odesílat 100 % nezaměstnaných a vždy se narodí zpět do maxima.

Jakmile již máme všechny planety zastavěné na 100 %, odesíláme vždy před každým ekonomickým přepočtem 100 % nezaměstnaných na obchodní planetu. Tímto krokem uvolníme místo na planetách pro narození dalších nezaměstnaných a zároveň se zvedne spokojenost na planetách a tím i efektivita výroben, tudíž se nám zvedne i denní zisk. Nezaměstnaný na obchodní planetě můžeme pak následně využít pro zalidnění nově získaných planet (nebo si je můžete předat s hráči v rase a rodit tak rychleji ve více lidech)...