Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Vítejte v novém věku

Publikováno: 03.11.2023 v 15:17:00 | Autor: Elleran | Rubrika: SGO

Rád bych tímto všechny přivítal v pořadí už 82. věku hry SGO. Jak už si mnoho z vás všimlo, s novým věkem nám Numero nadělil i spoustu novinek. Pojďme se podívat, co vše se ve hře změnilo.

6 ras místo standardních 4.

Po dlouhé době se vracíme k systému více ras, jestli se počet udrží je ovšem pohledem do minulosti otázka ( budem doufat, že ano ). Velká část tentokrát hráčů využila systém náhodné rasy, který nám Gladiator objasnil ve starším článku a na který se můžete podívat zde. Jak toto rozhodnutí ovlivní hru je otázkou.

návrat do historie aneb. staré dobré smlouvy

Další změnou je návrat textových smluv do systému, kde si nyní vůdci mohou vybrat původní systémovou smlouvu a nebo novou (starou) textovou, kde budou uvedeny i podmínky smlouvy. Díky tomuto se zpestří hra a vůdci budou muset pozorně číst, než něco podepíšete.

seřazení ras

Proběhla změna výpočtu seřazení ras, tak aby co nejvíce odrážela realitu. Aktuálně dle informací z AT, by měla počítat, u každého hráče: maximální počet měst co jde postavit na planetách * počet planet a následně sečíst výsledné rozlohy, všech členů rasy, dohromady.

Burza

Burza artefaktů: upravilo se rozmezí ve kterém je možné přihazovat, dle slov Numera 0 100%, ovšem zvedl se i poplatek za přihození na 10% z částky.

Spammer

Aneb vykecejte si své odměny na herních fórech ( Slovní fotbálek se bohužel dál nepočítá :-( ), byl upraven a rozšířen systém odměn tak, aby více motivoval hráče, se zapojit do všeobecného spamu.

Rekrutační středisko

Největší novinka na rasové planetě je bezesporu otevření rekrutačního střediska, přesnější informace, bohužel zatím nemáme, tak si musíme vystačit s informacemi na novinkách ve hře:

  • Nově lze verbovat jen za nezaměstnané, kteří jsou odeslání na rasové planetě.
  • Poměr je 1:1 ku obsazenosti. Tj pěchota vám sežere 2 nezaměstnané.
  • Za rekruty na planetě platíte žold během přepočtu RP.
  • Od 8. dne věku jim jde nastavit "výcvik" který budou absolvovat.
  • To sice zvedne žold, ale může mít pozitivní vliv na bojové zkušenosti / sílu žoldáků.
  • "Ostřejší" výcvik sice přinese vyšší šanci na bonus, ale také vyšší šanci na negativní bonus.
  • Pokud vaše rasa nemá dostatek rekrutů tak nouzově můžete rekrutovat NĚKOLIK MÁLO jednotek.

přesnější popis zkusíme dodat v dalším článku.

Doky

Dle informací na OA prošli doky největší modernizací od svého vzniku. Po úpravách by měli být klasické mise s vylepšenou lodí více rentabilní než pouhé vrakování, jelikož se zmenšilo časové rozmezí misí a nově může být generováno, jednou za 3 až 5 dní ( dále jen přepočet KL), na rozmezí od 1h do 24h, dle obtížnosti mise. Změnil se i systém odměn, kdy nově se vygeneruje odměna, kterou budou mít šanci získat všechny lodě, poslané na danou misi a po dalším "přepočtu" KL se daná odměna změní ) u aktivních misích, lodě stále budou mít možnost donést původní odměnu, na novou tak budou mít nárok, až po opětovném odeslání na misi. Změny pocítili i samotné ceny misí a odměny, kdy oboje se teď náhodně generuje dle úrovně mise při přepočtech KL.

Rasový výzkum

Dle slov Numera byl kompletně změnen a rozšířen, ovšem co to obnáší, je zatím hráčům tajeno :-) tak uvidíme až se daná sekce otevře.

Další už menší změna proběhla i v redakci SGO, kde máme bohužel už jen 2 redaktory Qetesh a Lukyna a mojí maličkost Ellerana na postu šéfredaktora, tak snad se nám podaří dále rozvíjet kroniku, ku spokojenosti všech. Pokuď budete mít jakoukoliv žádost o Návod, popřípadě návrh na zajímavý článek pošlete mi to do pošty a následně to s redaktory prodiskutujeme, stejně tak budeme rádi za každou zpětnou vazbu pod články v komentářích ( ovšem v mezích slušnosti ).

A jak už všichni asi víte, čeká nás teď vánoční věk a dle slibu Numera i další menší, či větší novinky v průběhu, tak se budeme těšit.