Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Rozloučení s Taťuldou, aneb poslední vzpomínka na Josefa180

Publikováno: 10.12.2018 v 18:52:00 | Autor: Karkuulka | Rubrika: Nezařzazeno

Josef hrál SGO již od jeho počátku ( mimo nultého věku), a skoro každý věk se nějak hry účastnil. Občas jí dohrál u Runnerů, no aspoň hru viděl i z jiného konce :-) . Nebyl nikdy TOP sběrač, neměl potřebu dosahovat vrcholů, ale když chtěl uměl zabrat- jako například v 45. a 46. věku, kdy zrovna působil u Kelowny, jako zástupce. 

Co se týče funkcí ve hře - zpravidla pokud nebyl občanem, trávil čas na ministrovi či zástupci, dvakrát si i vyzkoušel roli vůdce. Diplomacie nebyla jeho silná stránka, šel na věci zpříkra a napsal ihned, co si o daném jedinci myslí. Ale také to byl super kamarád, ne nadarmo se mu říkalo Taťulda - bylo to protože uměl vyslechnout, poradit  a byl také vybornou vrbou. Skoro nikdy si nestěžoval, ani když bojoval s tou hnusnou nemocí.. 

Na srazech byl velmi vítaným účastníkem, nepil jako Pražák, kolikrát se mohl rovnat našim kamarádům z Moravy - i když občas objímal mísu :-D Nechtěl by, aby se na něj vzpomínalo s pláčem, ale s úsměvem, s potěšením nato, jakou radost nám dělal, jaké krásné okamžiky nám vyčaroval.

Byl to obrovský bojovník, statečně se pral s rakovinou do posledního dechu, bohužel svůj boj prohrál a opustil nás předčasně. I tak přes veškeré trable do poslední chvíle doufal, že souboj vyhraje, nebo aspoň zremizuje. Rakovina si pro něj připravila krutou podpásovku v podobě zápalu plic, který ho natolik vyčerpal, že mohla vyhrát.... Jeho boj skončil na konci října.  

Pro mě byl otcem, kterého jsem neměla, vždy tu byl, vyslechl mě a vyčaroval mi úsměv na rtech. Obdivovala jsem jeho odvahu bojovat a nevzdávat se a hrozně mě jeho ztráta bolí, nicméně má bolest není důležitá, jemu už je lépe, už ho netrápí bolesti a starosti, užívá si nebeského mejdanu a čeká, až se přidáme a uděláme jednu velkou párty ! Posílám mu vzpomínku a píši tento článek, abych uctila jeho památku, která nevybledne... 

Statisticky hrál nejčastěji za rasy Antikové, Tauri a Furlingové. Byl veteránem a jednou právě vedl rasu Kelowna. Jeho herní srdce patřilo právě této rase. 

'Taťuldo, budeš nám na srazech hrozně chybět, tohle se nedá ani slovy vyjádřit !'