Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#03 Na hranice neznáma

Publikováno: 18.09.2021 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Na hranice neznáma

Týmy inženýrů a vědců ukončily svoji práci a zvítězily nad bojem s časem. Proti jejich snažení byli různé nepředvídatelné události zapříčiněnými záhadnými jevy. Někde se ztrácejí členové týmu, někde zase potřebný materiál a jiné nepříjemné události. Vědecké týmy ras pracovaly usilovně a podařilo se jim přibližně zaměřit střed časo-prostorových jevů, kde by podle odhadů mělo být i blíže nespecifikované zařízení nebo možná i přírodní jev který za tímto stojí.

Inženýři přestavěli největší rasové mateřské lodě přesně podle doporučení vědců, aby byly připraveny na cestu, kde nevědí co je může čekat. Na lodích se budou testovat i nové materiály a technologie. Nikdo neví co mohou očekávat proto se nalodily posádky z řad vědců, vojáků ale i civilistů a žoldáků.

Hned po startu všech flotil ras se ukázaly první problémy a to s výpadkem navigace. Technici pracovali na odstranění poruch, ale i při použití nových technologií po určité době navigace vždy selhala. Cesta v hyper prostoru byla proto nesnadná a flotila ho musela často opouštět a mapovat okolí. Nedalo se věřit technice, tak se týmy vrátily ke kořenům a mapovaly vesmír mimo hyperprostor ručně podle planet, hvězd a jiných vizuálních jevů, jako kdysi jejich předci. Cesta se sice prodloužila, ale cíl byl už na dosah.

Zhruba po týdnu dorazily první mateřské lodě na dosah senzoru k záhadnému jevu. Nic takového vědci ještě neznali proto raději zakotvili mateřské lodě na odvrácené straně orbit planet poblíž a čekali na dolet kompletních teamů. Technici na mateřských lodích neustále opravovali výpadky techniky a přístrojů, na které měl tento záhadný jev destruktivní vliv.

Po nějakém čase dorazil i zbytek flotil ras. Proběhla velká porada vědců a techniků, kde se domluvili, že z důvodu bezpečnosti posádek a techniky budou jev zkoumat za pomocí dálkových senzorů a vysláním sond do jeho středu. Začal sběr a třídění dat, ale už teď bylo jasné, že tento jev je nejasný a vymyká se všemu co vědci dosud znali.