Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#04 Vynucený návrat

Publikováno: 25.09.2021 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Vynucený návrat

Sondy a dálkové senzory posílaly nepřeberné množství různých dat, vědecké týmy nestačily data třídit, natož je dále zpracovávat. Působení blízkého záhadného jevu práci moc neusnadňovalo. Magnetické vlny a ohromná vyzařující energie zmenožňovala práci a selhávali přístroje i vyslané sondy. Rasy už přišly pomalu o polovinu svých vyslaných sond a výsledek byl zatím v nedohlednu.

Vědci shodně posuzují podle účinků jevu a obdržených dat že se jedná o zhroucenou supernovu nebo dokonce magnetar uvězněný v časoprostorovém zlomu. Je však nejasné, jak se tato zhroucená hvězda dostala na toto místo, tato událost nebyla očekávaná a zhroucení hvězdy se dá odhadnout s velkým časovým předstihem, takže by tato událost neměla nikomu neuniknout. Propojení magnetaru a časoprostorového zlomu byla pro všechny vědce novinka a s jistotou prohlašovali že toto nemůže být přírodní jev. Magnetar a jeho výlevy energie způsobily nenávratné škody na mateřských lodích, štíty selhávaly a lidé na palubách umírali.

Rasy pomalu začaly stahovat poslední zbytky vyslaných sond a sčítají škody. Působení magnetaru vědcům neumožňuje odeslat data na domovské základny a jsou bez spojení. nelze ho navázat ani za pomocí subprostoru. Sběr dat pomocí dálkových senzorů sice pokračuje, ale ztrátami některých mateřských lodí dochází úložný prostor i při použití nejnovějších komprimačních programů. Vědci už jsou tak zoufalí, že data nahrávají i do osobních počítačů a jiných malých přenosných datových úložišť. Určité části dat se podařilo již rozluštit, ale výsledek který by něco přinesl se nenašel.

Vedení na velitelských mateřských lodích kvůli nestandardním událostem, ztrátách na životech a škodám rozhodlo o předčasném návratu. Rozkaz zněl jasně “Urychleně zálohovat maximum dat a připravit letuschopné lodě pro okamžitý návrat!” Posádky se přesouvaly na letuschopné mateřské lodě a technici pracovali na zprovoznění navigačních majáků, které cestou rozmístili právě kvůli této situaci. Působení magnetaru bylo ohromující proto se nedalo nadále setrvat ani v úkrytu odvrácených stran planet v jeho blízkosti.

Z můstků se po všech palubách mateřských lodí z amplionu ozýval hlasitý odpočet ...4, 3, 2, 1 START. Zbytky flotil se daly do pohybu a směřovaly k prvnímu navigačnímu majáku, kde předpokládali že už bude možné se spojit s domovskou základnou a odeslat data pro rasové vědecké laboratoře. Bohužel flotily cestou k prvnímu navigačnímu bodu ztratili působením blízkého magnetaru další členy posádky a selhávaly i další technické zařízení. Po mimořádné poradě důstojníků bylo rozhodnuto ,že prioritu až do návratu domů má být ochrana nasbíraných dat a až na druhém místě je případná podpora života na palubách mateřských lodí.

Flotily v troskách konečně dorazily po dlouhé cestě od značených bodů cesty k domovským sektorům ras a začaly vědeckým laboratořím předávat ohromné množství shromážděných dat, které dovezly z této nelehké cesty plné obětí. Nic to však neměnilo na tom, že působení časo - prostorových jevů nadále přetrvává a řešení bylo prozatím v nedohlednu. Veškerý volný vojenský i civilní personál byl převelen do laboratoří na rasových planetách a boj s časem při třídění a analyzování ohromného množství dat právě začal...