Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#10 Cesta právě začala...

Publikováno: 06.11.2021 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Prolog pro 70 herní věk

Co se zatím stalo a kam nás příběh zavedl

Cesta byla dlouhá a čas neuprosny, záhadné jevy které zapříčinila časoprostorová trhlina v kombinaci s magnetarem přinesla své oběti. Přístup jednotlivých ras musel změnit priority a nejedno nelehké rozhodnutí o nutnosti spolupracovat. Cesta nás zavedla na daleké místo na pokraji známého vesmíru kde rasy zjistily, že za vším stojí časoprostorová trhlina které se za pomocí všech ras podařila uzavřít i když tento krok přinesl další hrozbu a to Stroje. Časoprostorová trhlina nebyl přírodní jev ale jakousi bránou v času a prostoru. Rasám se dostal do rukou nový projekt ZHN pod jménem Project X za pomoci kterého se podařilo časoprostorovou trhlinu uzavřít. Byl to ale správný krok dát všem do rukou tak ničivou a nepředvídatelnou zbraň hromadného ničení? To ukáže až čas. Záhadná kosmická loď která podle dálkového průzkumu odpovídá Destiny, zůstala zatím pro rasy nedostupná, z počátku byla chráněna nelítostnými stroji, kteří se časem rozhodli nejen pro obranu Destiny ale plnému útoku a obsazení našeho vesmíru.

Netrvalo dlouho a Stroje převzali kontrolu nad našimi rasovými planetami a to přineslo nelítostnou válku se Stroji. Rasy po útrpném boji, kde ztratily mnoho sil sice převzali opět kontrolu na svých rasových planetách kde se ale dost věcí změnilo. Vypadalo to tak že stroje se chtěli v naší části vesmíru zabydlet. Začali přetvořením rasových planet na jejich systémy což rasám odhaluje dík průzkumu další možnosti jejich využití. Stroje začali budovat i obří planety z trosek planet, tím jen dokázali že jejich technologie je na vysoké úrovni. Zbytky strojů se stáhli neznámo kam. Všechny rasy se pomalu vracejí ke svým běžným povinnostem a znovu budování svých impérii. Z obav dalších hrozeb nejen strojů ale i do budoucna byla vybudována rasou Nox nová akademie kde jsou školeni a připravování na budoucí události nový rekruti. Stále tu ale zůstala nezodpovězená otázka, co ta Destiny?

Cesta právě začala...

Rasy se pomalu dávají dohromady a je tu pro ně nový začátek. Vědecké týmy pracují na rozsáhlé databázi kterou jim zanechali Stroje na rasových planetách a věří že prolomení kódů a porozumění systému Strojů jim přinese nejeden přelomový oběv v technice a pomůže jim dostat se rychleji na přední příčky. Záhadou tu stále ale zůstává ona kosmická loď v místě předešlého konfliktu, které je zahalena závojem tajemství. Podle nashromážděných dat by se mělo 100% jednat o prastrou Destiny ale uhlíková analýza a další zjištěné informace ukazují že to zase možné není, tato loď je minimálně o 1000 let starší.

Stojí tu před námi i další otázka a to pokud by se dokázalo že je to Destiny, proč nám nepomohla s bojem ze Stroji a jen tak nečině přihlížela jak Stroje začali ničit naše flotily a obsazovat pro nás tak důležitou část vesmíru. Znovu zasedli rasové týmy kde se jednalo o tom jak důležité je dostat tuto loď pro potřeby rasy, nese jistě hodně tajemství a další důležité technologie. Její rozsáhlá databáze z mapování vesmírů by se dala přirovnat ke zlatému grálu. Nutné tedy teď je co nejrychleji vybudovat novou flotilu a v co nejkratší době zaletět na průzkum této lodě. Průzkumné týmy hlásí že i ostatní rasy mají zájem o Destiny proto boj z časem v budování flotily právě začal.