Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 18 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#13 Prastarý gen

Publikováno: 27.11.2021 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Prastarý gen

Potemnělé chodby prastaré lodi působily trochu chladným dojmem a údiv nad jejích rozsáhlosti zanechal na tváři týmů trochu napětí. Skrze některé pootevřené dveře bylo vidět plno vědeckých laboratoří a jiných zařízení, které se nedají ani popsat natož pochopit jejich účel. Cesta vedla přes lávku nad obří halou, kde se nacházela jakási vzhledově asi turbína na kterou bylo napojeno mnoho pro nás neznámých přístrojů. Tým se nachvilku zastavil a obdivoval provedení, proběhla i tipovačka, co to asi bude, ale co člen to názor. Nakai se pokouší spojit s velením na domovské planetě, ale v z útrobách lodi nepronikne signál ani k povrchu. Hala byla dobře chráněná a odstíněna.

Netrvalo to dlouho a tým dorazil k malému sálu, kde bylo křeslo které nám má předat ony cenné informace ve formě zprávy od Prastarých. Tým stál mlčky kolem křesla a sledoval Ursina, který je sem dovedl, jak zapojuje kabely ke křeslu a něco na něm seřizuje. Po chvilce pohlédl směrem k týmu a sdělil že křeslo je připravené. Tým si měl vybrat svého zástupce pro příjem informací. Po krátké diskuzi si tým vybral zástupce od Gadmerů, Ursím ho usadil a křeslo aktivoval. Nic se nestalo. Ursín znovu pohlédl na tým a informoval, že křeslo pro aktivaci potřebuje gen prastarých, aby jsme vybrali jiného člena posádky, který má gen prastarých. Nikdo nevěděl kdo by tento gen mohl mít proto se postupně vystřídali všichni členové výsadku na křesle, ale úspěšná aktivace neproběhla.

Pohledy všech znovu směřovaly k postavě Ursína který stál stál za křeslem. Je nějaké řešení této situace optal se zástupce Furlingů. Ano je, odvětil Ursín a znovu vyzval tým aby ho následoval. Po chvilce se tým nacházel v moderní, trochu pestrobarevné genetické laboratoři. Ursín otevřel box kde se nacházejí různé zkumavky a jiné tajemné látky, sebral pár zkumavek s fialovou tekutinou a nesl je k nějakému analytickému přístroji. Po chvilce analýz a nějakých testů se otočil k týmu “bohužel máme už jen jednu ampuli s funkčním genem, ostatní jsou vzhledem ke stáří již nefunkční a zmutované” přeci jenom asi skok časem a prostorem poškodil genetický materiál. Bylo nutné znovu vybrat zástupce pro genetickou terapii. V očích týmu byl vidět trochu strach, genová terapie, mutace, nikdo nechtěl na sebe vzít toto břemeno, ale zase na druhou stranu mít jako jediný cenné informace od prastarých, mnoho pro a proti. Odhodlal se zástupce Ori který se svou vírou cítil bezpečně a nezranitelně.

Vědecký důstojník Ori přistoupil ke genovému přístroji a zalehl do jeho útrob. Ursín vše nastavil a začala genová terapie. Přístroj se uzavřel a vyplnil jakousi mlhou, nebylo dost dobře vidět co se uvnitř děje. Po hodině běhu přístroje ostatní členové pociťují už napětí a nemůžu se dočkat výsledku. Za dalších zhruba 20 minut přístroj začal mlhu odčerpávat a byla viděl spící postava zástupce Ori. Netrvalo dlouho a přístroj se otevřel a postava po genové terapii se probudila. Jak se cítíte zazněla první otázka, cítím se normálně zazněla odpověď. Tým znovu vyrazil do sálu s křeslem.

Tým nedočkavě přistupuje ke křeslu a zástupce po genové terapii usedá. Ursín znovu napojuje přístroje a připravuje křeslo. Světlo křesla se rozsvítilo a nastavuje polohu do vhodné pozice. Je vidět že se něco děje, přenos dat začal. Postava je celou dobu v křeči přenos dat je asi značně bolestivý, ale je to jen malá daň za získání tak cenných informací. Netrvalo dlouho a křeslo se vratilo do výchozí polohy, světla zhasla, tým nedočkavě sleduje postavu v křesle “postava otevře oči, ale dle výrazu je vidět že přijaté informace budou asi děsivé….”