Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#16 Ztraceni v čase

Publikováno: 18.12.2021 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Ztraceni v čase

Radiace kolem je příliš vysoká, loď sice kompenzuje prostředí na palubě ale stojí to příliš mnoho energie. Dálkové senzory se nedají použít. Není na co čekat musíme vyslat sondy na sběr dat a zjistit co se stalo. Jediné štěstí je že holografická místnost kde se tým nacházel sloužila i jako záložní řídící středisko pro ovládání lodi. Netrvalo dlouho a z bočních hangárů odstartovaly průzkumné sondy. Zanedlouho už se data zobrazovala na panelu a nakaiští vědci je začali třídit. Kousek od naší polohy se nachází časový maják a to bylo první co tým zaujalo, kdo a proč ho tu zanechal. Snad v něm budou informace která nám objasní co se vlastně stalo. Byla vyslána malá vojenská jednotka raketoplánem k vyzvednutí majáku. Všichni netrpělivě čekali co za informace naleznou v majáku.

Netrvalo dlouho a raketoplán se vracel zpět. Vojáci předali časový maják vědeckému týmu který začal hned analyzovat co je to za maják a zda skrývá nějaká data nebo informaci která by nám pomohla. Maják obsahuje jednu zprávu určenou orajskému zástupci který prošel genovou terapii a křeslem předků. Všichni byli udiveni jak je to možné že maják obsahuje informaci právě pro něj. Orajec převzal datový záznam a zavřel se do soukromé kabinky, celý tým nedočkavě čekal jaké informace se dozvědí.

Po pár minutách orajec předstoupil před tým. Mám pro vás informace které jsme si kdysi dávno nebo v budoucnosti…. to je jedno poslali sami sobě. Všichni nechápavě sleduji co bude dál. Destiny skočila z budoucnosti zhruba za 1000 let, pro nás momentálně v současnosti, hned vysvětlím. Loď používá pro skoky prostorem a časem turbínový motor, při válce se stroji bylo potřeba rychlého návratu do výchozího času a místa, proto byl u turbínového motoru časový kompenzátor, který jsme omylem zapojili ale ne správně. Byl odpojen schválně pro jednodušší cestování pro nás. Povedlo se nám nastavit souřadnice místa kam jsme potřebovali ale dík kompenzátoru jsme se posunuli i v čase do doby startu Destiny sem. Takže jsme na správném místě ale o 1000 let později proto tu není nikdo z našich flotil.

Teď musíme z kompenzátoru stáhnou data o posledním čase a zařízení znovu odpojit aby se neuskutečnil opět dvojskok v čase a prostoru. Ale prvně musíme opustit tento prostor u hroutící se hvězdy a doplnit energii u jiné hvězdy která je poblíž. Všichni se bez otázek dávají do práce, technici vyrazili ke kompenzátoru a ostatní se snaží nasměrovat loď k nejbližší hvězdě pro doplnění energie. Na otevření hyperprostorového okna není energie, která je všechna nasměrována do štítu a ochraně posádky před silnou radiací. Zanedlouho nás podsvětelné motory odvezly do bezpečné vzdálenosti a Destiny byla schopna doletět k blízké hvězdě. Netrvalo dlouho a všichni z úžasem sledují jak Destiny sosá energii přímo z hvězdy, bylo to něco nádherného.

Energii plně doplněná Destiny pomalu zapíná všechny systémy a vrací se do běžného stavu. Tým se znovu sešel v holografické místnosti a čekal další informace o následném postupu. Kompenzátor byl odpojen a časová data byla nahrána do řídícího počítače, energie je v zelené nic nám nebrání se vrátit domů. Data byla ke skoku nastavena, určen správná čas z prvního skoku do nikam a místo bylo také nastaveno, nic nebránilo k okamžitému skoku. Členové týmu po sobě trochu bojácně koukají ale věří že vše teď dopadne dobře. Orajec zadává poveli ke skoku do řídící jednotky. 3, 2, 1 start ozvalo se do tmy a absolutního ticha který naplnil snad vše. Skok se povedl, Destiny přijímá hlášení od flotily: “Všem týmům, co se stalo na pár vteřin jste zmizeli ze všech senzoru…”