Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#17 Summit

Publikováno: 16.01.2022 v 17:48:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Summit

Po návratu posádek z průzkumné mise a odhalení tajemství lodi prastarých “Destiny” byla loď umístěna do neutrálního prostoru pod stráž všech ras a z bezpečnostních důvodů zapečetěna. Na její palubě byla vyhlášena mezirasová zóna a na palubu zatím nikdo nesměl. Byl svolán summit ras kde se mělo rozhodnout o osudu této lodi. Plno předních představitelů ras bere Destiny jako hrozbu a chtěli by její zničení, jiní zase chtějí využít technologie včetně turbínového motoru pro obranu známého vesmíru a možnosti odvrácení invaze strojů která v budoucnu hrozí.

Summit byl svolán na novou obchodní stanici která se nachází v neutrální zóně a zatím není otevřena pro veřejnost. Stanice je nový mezirasový projekt kam by se mělo stěhovat centrum mezirasového obchodu. Jedná se o moderní stanici s největší obranou a zabezpečením, aby se na palubě zachoval mír za každou cenu. Každá známá rasa tu má svoje zázemí, včetně vlastního dokovacího systému a svého delegáta včetně jeho pomocného personálu. Na bezpečnost na palubě dohlížejí bezpečnostní drony nejnovější třídy, které jsou plně soběstačné a nepodléhají velení žádné rasy.

Summit začal čistě bezpředmětně spíše volnou komunikací. Pár ras předneslo své pro a proti co se technologii Destiny týká. Nakai se nejvíce zasazovala o využití Destiny a jejího turbínového motoru naopak Goauldi po počátečním klidu byli pro zničení této lodi a jejich technologii ale navzdory k prosazovanému názoru byli obviněni, že chtějí ukořistit technologie z Destiny jen pro sebe.

Nastal čas hlasování o budoucnosti Destiny kde proti sobě stáli zastánci a pak odmítači této technologie. Řeči řečníků a vědeckých pracovníků byly obsáhlé a názor hlasujících byl na vahách. V konečném hlasování to dopadlo jak nikdo nečekal, těsnou většinou 3:2 se osud lodi zpečetil. Její technologie je nebezpečná a zneužitelná že musí být zničena. Rasy hlasující pro zachování lodi a technologie sice podali okamžitě odvolání ale na konečném verdiktu se nic nezměnilo. Zničení lodi bylo naplánováno za 5 dní zavlečením do nejbližší sopečné planety kde bude loď bez energie roztravena.