Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

18# Pohřebiště

Publikováno: 23.01.2022 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Pohřebiště

Rasy dohlíželi na přepravu Destiny k planetě P7X-8472-14 na její pohřebiště. Obří sopečná planeta které měla díky své rotaci značně vysokou přitažlivost a plno kráterů plných žhavé lávy která by měla stačit k roztavení lodi a podzemní proudy lávy zbytky lodi roznesou pod celým povrchem. Z orbity planeta vypadala jako brána do pekla. Nikdo nepochyboval o této cestě a nutnosti zničení lodi i když pocity posádek v doprovodu byly spíše smutné, nikdo nechtěl loď zničit i když každý věděl že je to nutné.

Loď se pomalu začala vnořovat do žhavé lávy, energetické zdroje byly odpojeny takže loď nemohla zapnout štíty aby se sama chránila před vysokou teplotou která pomalu začala tavit a pohlcovat její povrch. Po pár minutách se láva začala dostávat do útrob lodi a ta se pomalu nořila hlouběji do kráteru který byl jejím pohřebištěm.

Byli vyslány demoliční týmy které měly za úkol na úpatí vulkánu kde byla Destiny pohřbena umístit nálože pro uzavření a ochlazení povrchu aby byl na 100 % zabezpečen přístup, než se loď roztaví do posledního kousku. Zanedlouho se ozvala exploze a hladina kráteru se zatáhla pevnou skálou. Na orbitě měli ještě pár dní hlídkovat a hlídat pohřebiště automatizované jednotky. Prostor byl zabezpečen a Destiny už byla minulostí… nebo budoucností?

Rasy se vraceli pomalu na své základny a ve vesmíru nastal až podivný klid. Vědecké týmy se vraceli ke své běžné práci a flotily rozmístěné po této části pátrali po věcech a planetách které by se daly využít, nastal běžný provoz.