Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#21 Data z Pegasu

Publikováno: 13.02.2022 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Data z Pegasu

Analýza nepřinesla žádné nové poznatky, vše ukazuje na Antický původ jen se tam nachází stopové zbytky nanitů, tedy vše obsahuje zbytkové části nanitů. Prosákly i spekulace že to má i něco společného s použitím ZHN Prototype X ale dle dalších testů se zbytkové nanity neschodují s nanity použitými v tomto ZHN.

Cestovatelé přišli s návrhem v mapování vesmíru a výskytu stop turbínového motoru. Jejich metoda by mohla pomoci odhalit další místa kde by se záhadná loď připomínající Destiny mohla znovu objevit. Gadmerové se k tomuto mapování pokouší přepočítat i možné časy. Po pár dnech byla sestavena mapa, kde bylo vyznačeno zhruba 5 míst a přibližné časy. Do tohoto projektu se zapojily všechny rasy a každá obdržela jedno místo , které je potřeba hlídat a mapovat.

Flotily ras vyrazily na svá určená místa, kde budou hlídat možný výskyt této lodi. Sledování nebude jednoduché pokud loď používá cestu časem a prostorem, ale vždy by měla zanechat nějakou stopu.

První místo, kde by se měla záhadná loď zjevit hlídá flotila Nakai. Výsledek byl jen potvrzení zaměření použití turbínového motoru. Data se z ničeho nic objevila na senzorech a na nedaleké planetě byla potvrzena těžba, která přesahuje období několika měsíců. Porovnáním vzorků se zase potvrdil výskyt nanitů, ale bylo i potvrzeno, že propočet místa a času zjevení je docela přesný.

Druhé místo hlídala rasa Cestovatelé, byli připraveni, ale to co se stalo při pozorování Nakai se potvrdilo, dá se říci, že se situace opakovala přesně, jako přes kopírák. Znovu potvrzení času i místa.

Další místo hlídala flotila Goauldů. Goauldi se snažili připravit na setkání trochu lépe přeci jen měli k setkání o pár hodin více času. Rozmístili kolem místa sledovací sondy s vysokorychlostním záznamem. I zde proběhlo dá se říci setkání ve stejném sledu jako u předchozích ras jen měli záznam. Po dekódování záznamu byly odhaleny 3 snímky kde byla k zahlédnutí údajná Destiny na orbitě planety. Jinak záznam a průzkum potvrdil to co ostatní pozorování.

Proto Gadmeerové jako strážci dalšího místa, kde by se měla Destiny zjevit připravili také sledovací majáky které by snad mohly odhalit více než se povedlo rase Goauldi. Celá událost trvala jen zlomek vteřiny a znovu bylo potvrzeno vytěžení planety, zbytkové stopy nanitů i stopa turbínového motoru. Další fotografie potvrdili loď Destiny a při porovnání s daty od Goauldů bylo potvrzeno, že loď po příletu obsadí nejvyšší orbitu planety přesně v rovníkovém pásmu. Veškerá data byla přeposlána rase Ori která hlídala poslední bod a měla ještě čas na přípravu.

Ori jako poslední rasa u zatím posledního známého místa a času se k problému postavila po svém. Rozmístila sledovací bóje kolem orbity planety v tak husté síti že musí odhalit okamžitě zjevení Destiny a zaznamenat její případný pohyb. Mateřské lodě Ori se rozmístily tak aby měly signalizační bóje na dostřel. Systém byl automaticky připojen takže palba ve zlomku vteřiny byla připravena, pokusí se Destiny zničit nebo alespoň poškodit. Blížil se čas předpokládaného setkání a ozvala se salva zhruba od třetiny flotily. Patrně rasa neuspěla podle prvního pozorování, planeta sice vykazovala známky těžby ale jen částečné, ne jako na planetách předtím. Podle snímků, které se podařilo vytáhnout z majáků bylo patrné, že opravdu Destiny obdržela zásah přímo při vstupu do časoprostorového okna, bohužel to bylo až třetím výstřelem a tak byla loď připravena.

Po zklidnění radiace na oběžné dráze planety bylo zaznamenáno pár drobných úlomků, které předtím na orbitě nebyly. K planetě dorazili i flotily dalších ras. Chtěli svolat summit o dalším postupu. Jednání summitu bylo přerušeno pár drobnými výbuchy na orbitě. Nakai hlásí, že při pokusu o vyzvednutí objevených trosek došlo k jejich autodestrukci, ale povedlo se jim sebrat jedno zařízení, které ale neodpovídá signatuře předchozích úlomků. Zařízení bylo ihned přepraveno do laboratoře na bitevníku rasy Gadmeer, kde nejlepší vědci všech ras, kteří se našli na palubách flotil zahájili průzkum tohoto zařízení.

Netrvalo dlouho a k summitu došla depeše z laboratoře. Podle identifikace nalezeného zařízení se jedná pravděpodobně o datový nosič, který byl vyslán společně s Destiny do časoprostorového okna. Jedná se o technologii podobnou nebo shodnou používanou v galaxii Pegas rasou Wraith. Bohužel zařízení se nám nepodařilo zatím otevřít je chráněno autodestrukcí, zajímavé je že má pojistku proti každému otevření a to i rasou Wraiith, přístup je umožněný jen rase Tauri, pro které je informace určená…