Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Rasové planety

Publikováno: 27.02.2022 v 19:15:00 | Autor: Numero | Rubrika: Návody

Rasové planety - jedna z velkých novinek roku 2021 v dnešním článku si projdeme co se vše změnilo a jak teď správně s rasovou planetou hrát - co je na rasové planetě důležitého a jak ovlivňuje klasického hráče.


Tento článek vyšel v rámci rubriky návody další články, které si můžete přečíst jsou:


Ale teď už pojďme k tématu dnešního dne a to jsou rasové planety.

K čemu slouží?

Rasové planety je část hry která je přístupná v sekci Politika > Rasová planeta a je to vaše základna, kterou má přístupná každá rasa. Na začátku věku máte na rasové planetě postavené 3 stavby a 1 volné místo a celkově na planetě můžete postavit až 14 staveb. Mezi rasové stavby patří rasové labodatoře, rasové výrobny a rasové kasárny.

Co tyto rasové stavby dělají?

  • Rasové laboratoře odvádí každý přepočet 3 500 000 000 NAQI do rasového výzkumu (RV).
  • Rasové výrobny odvádí každý přepočet 400 000 000 NAQ do rasového fondu.
  • Rasové kasárny určují místo rasové armády 200 000 000 jednotek na každou budovu.

Když na rasové planetě nebudete mít laboratoře, tak se vám nebude dařit plnit rasové výzkumy. Když nebudete mít dostatek kasáren tak v případné válce budete muset častěji zbrojit a výrobny ty se vám vyplatí asi jen na začátku věku.

Jak fungují přepočty?

Rasová planeta má přepočet (a získáte naquadah i odvod do výzkumu) spolu s vojenským přepočtem ve 20:00. Začne-li herní věk 1.3. v 20:01 tak přepočet rasové planety a první várku naquadahu dostanete až 2.3. ve 20:00. Kdyby herní věky začínal v 17:00 tak dostanete naquadah už první tentýž večer.

Jak s mohu zapojit?

Jste-li řadový hráč tak se do rasové planety můžete dnes zapojit tím že ve správný moment darujete planety (vraků / šrotů / prachů / úlomků planet) na rozšíření rasové planety. To by vám měl říct vůdce nebo zástupce - ti totiž mohou na rasové planetě stavět výše zmíněné stavby a také provádět vylepšení - to vás vždy jako rasu stojí nějaký čas takže je dopředu potřeba přemýšlet kdy jaké vylepšení uděláte. Za věk budete potřebovat celkem 160 planet abyste mohli rozšířit rasovou planetu na maximum.

Jak to bylo dříve?

Na závěr článku bych si rád odložil screenshot starých rasových planet tyto rasové planety byly nastavené na 4 pro rasu - mohl je přidělovat vůdce - nešlo na nich nic stavět a mohly mít nějaký drobný bonus. Tato RP přinášela fixní bonus 100 000 000 NAQ za přepočet a jejich obrana byla o 500% vyšší než na normální planetě.

Rasové planety dříve

Pohledem vývojáře

Možná se ptáte - proč jsme opustili staré rasové planety? => Důvodem proč jsme chtěli odejít od starých rasových planet byl ten, že jejich variabilita a vliv na rasu byl velmi malý - prostě to byl fixní bonus a nedalo se s tím taktizovat. S aktuálními rasovými planetami je nutné více promýšlet co jako rasa musíte dělat.

Bude se s rasovými planetami něco dělat? => Ano, chceme ještě přidat speciální stavby jako je špionážní centrum, které by vám mělo mít možnost získat více informací o vašich protihráčích - další speciální budovou bude vojenská akademie která vám dovolí z nezaměstnaných vytvořit žoldáky (a podle výcviku zvýšit jejich sílu) a poslední z částí bude monument, který bude moc rase přidat drobné bonusy.

Rasové planety dnes

Co říkáte na rasové planety vy?

Podělte se do komentářů o vaše pocity a nejlepší tři komentáře oceníme v příštím věku drobným satelitem 200 měst.