Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Rychlostavba

Publikováno: 28.04.2024 v 15:23:00 | Autor: Numero | Rubrika: Návody

Rychlostavba se během posledních let hodně změnila - nyní již není potřeba klikat na každou planetu a tam postavit to co chci, ale ve hře přibyla možnost na pár kliků zastavit vaše planety.


Tento článek vyšel v rámci rubriky návody další články, které si můžete přečíst jsou:


Sekce rychlostavby

Snažili jsme se udělat rychlostavbu co nejvíce variabilní tak aby si každý hráč mohl najít cestu jakou se mu planety nejlépe zastaví. Proto z původního okna máme okénka hned čtyři.

  • (1) Možnost postavit nebo zbourat konkrétní počty staveb
  • (2) Možnost postavit nebo zbourat konkrétní typy staveb
  • (3) Možnost nastavit si filtraci podle které se řídí bod (1) a (2)
  • (4) Možnost nastavit si jak se mají dostatovat planety obrany spolu s nákupem lidí z obchodu

Možná si říkáte, že následující sekce jsou hodně složité a člověk by potřeboval diplom na to aby správně zastavil, ale zdání klame. Vše je jednoduché, jen si dopředu musíte v hlavě srovnat co chcete na vašich planetách dělat a pak oceníte více cest, které vás dovedou k cíli. Pojďme se podívat na případy které by vás mohly zajímat.

Koupil jsem planety z NN, jak je zastavit?

Tento case budete řešit pravděpodobně každý den - buď existuje stará cesta, která je dostupná pro každého a to:

  • Krok 1: Kliknout na červené číslo u měst
  • Krok 2: Naplnit planetu lidmi v sekci Obchod nebo Planety > Detaily
  • Krok 3: Kliknout na červené číslo u výroben.

Tato cesta funguje na SGO pravděpodobně už od počátku věků - jde o hodně kliků, že? Lepší cesta v případě že máte rychlostavbu je využít formuláře (2) a kliknout na tlačítko "postavit max měst", násldně jít do obchodu a naplnit nezaměstnané lidmi a pak kliknout na tlačítko "postavit max výroben" a máte zastavené všechny planety, které jste měli nezastavěné.

Blíží se válka jak zastavit planety?

V případě že se blíží válka a potřebujete hromadně zastavit planety tak máte 4 cesty jak zastavovat.

První cesta: Ručně

Klasická cesta dostupná všem kterou asi není třeba nějak hlouběji představovat - prostě musíte proklikat každou planetu, všude vyplnit formulář a odeslat. Toto jsme si museli všichni vždy projít.

Druhá cesta: Stavba obran

Následující body už jsou možnosti aplikování rychlostavby. Toto je původní rychlostavba, zvolíte si kolik chcete stavět BS/SDI a do jaké ceny chcete nakupovat nezaměstnané z obchodu a v případě že si zaškrtnete zobrazování tak se vám u planet zobrazí křížek kterým můžete postavit obrany na vašich planetách (klikáte na křížek a staví se).

Takto lze vyplnit stavbu obran - bude vám stavět 1 500 BS a 500 SDI s tím že bude-li planeta plná tak bude bourat výrobny/laboratoře. A nebudete-li mít zaměstnané tak se nakoupí. Tato cesta je z mého pohledu vhodná zejména pro rychlé doplnění obranných budov v případě že vám někdo sestřelí obranu planety - ale klikat celé impérium bych pomocí tohoto nedělal.

Třetí cesta: Detailing

[Novinka 4/2021] - tato cesta funguje podobně jako čtvrtá cesta jenom s tím že jste museli více přemýšlet a stavět postupně abyste zastavili vaše planety tak jak jste chtěli. Lepší je čtvrtá (nová) cesta proto nemá smysl zabíhat do této konkrétní cesty.

Čtvrtá cesta: Filtrace + detailing

[Novinka 2/2022] - nově je možnost si nastavit ve formuláři (3) jaké vlastnosti by měly mít planety kde chcete stavět. Můžete si navolit třeba planety mezi 100 a 200 městy a následně pomocí formuláře (1) můžete zbořit konkrétní počet výroben (například 5 000) a postavit na těchto planetách přesné pošty BS a SDI tak jak potřebujete.

Výhodou této cesty je, že na větších planetách se žádné změny neprovedou a následně si budete moc nastavit filtr 201 měst až 399 a tam zbourat už 10 000 výroben a postavit s BS a SDI i nějaký počet kasáren. Zkrátka tato cesta vám dává možnost přizpůsobit si vaše impérium tak jak chcete - jen musíte mít dostatek naquadahu a lidí na planetách.

Máte-li zastaveno v intervalu 100 a 200 měst třeba 50% a chcete zastavit tu zbývající polovinu, tak si kromě filtru na města musíte nastavit také filter na BS a SDI a to v rozsahu 0 - 1 aby vám to pracovalo s planety kde nemáte nic. Stejně tak chcete stavět postupně, takže:

1) Zapnu si filtraci 2) Vyfiltruji si města 100 - 200 2) Vyfiltruji si kde mám 0 - 1 BS 3) Zbourám 1234 výroben 4) Postavím 1234 BS

=> Máte postaveno 1234 BS na planetách 100 až 200 měst kde před tím nebyly žádné BSka.

A teď druhá polovina a to SDI

1) Vypnu filter nad BS 2) Vyfiltruji si kde mám 0 - 1 SDI 3) Zbourám 987 výroben 4) Postavím 987 SDI

=> A máte zastaveno 1234 BS a 987 SDI na všech planetách kde je 100 až 200 měst a nebyly tam žádné BS a SDI.

Pohledem vývojáře

Za mě byla už předchozí verze tj dnešní formulář 4 dostatečná, nicméně chápeme že je ve hře dnes více planet a jistá míra automatizace je potřeba. Věřím že většina změn v tomto směru byla k lepšímu a nyní máte více prostoru rychleji zastavit všchny své planety tak jak chcete.

Budete do rychlostavby ještě něco dělat? Aktuálně je to z pohledu vývoje uzavřený projekt - dotáhli jsme co jsme dotáhnout chtěli a co se týče stavění planet pomocí rychlostavby tak je hotovo. Jediné co nám v tomto směru ještě leží v hlavě je do filtrace možnost přidat filtrování podle typu planety - co myslíte má to smysl - oceníte toto vylepšení?

Budete dělat něco se stavěním? Nejspíše je ve hře provést drobné optimalizace této sekce tak aby se najednou vypisovalo méně planet (tj stránkování) díky kterému bude sekce u nejlepších hráčů rychlejší. A ještě máme v backlogu kartičku, která by měla zmenšit počty kliků v případě ruční cesty.

Co říkáte na rychlostavbu vy?

Podělte se do komentářů o vaše pocity a způsob využití.