Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#23 Asurané

Publikováno: 08.05.2022 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Asurané

Po dlouhém klidu, kdy rasy pomalu zapomínali na možnou hrozbu z galaxie Pegasus se znovu začaly objevovat stopy turbínového motoru na okraji námi obsazené části vesmíru. Zatím se incidenty odehrávají jen na neobydlených planetách proto tomu nikdo z ras nevěnoval moc pozornosti, až do malého incidentu u mezirasové vědecké stanice hluboký vesmír, kde došlo z důvodu častého prolínání časoprostoru k poškození měřících přístrojů a rasy ztrácela cenná data odtamtud.

Byla vyslána polovojenská flotila, která měla za úkol dopravit další vědecké pracovníky na základnu Hluboký vesmír kteří měli za úkol opravit vědecké zařízení a sbírat data která základna uložila. Hned po příletu bylo již vizuálně patrné, že se základnou není něco v pořádku, její přední radarová část byla ponořena v jakési “bublině” ze které nešli přijímat žádná data a její struktura vykazovala známky časoprostorového zlomu.

Proto byla povolána Asgardská výzkumná loď, která pracovala na neznámém projektu poblíže, Asgardi byli s výzkumem časoprostoru v současné době asi na prvním místě, proto by s danou záležitostí mohli asi nejlépe pomoci. Ihned po příletu Asgardi provádí průzkum této anomálie a potvrzují, že se jedná o časovou bublinu, která se neuzavřela, protože základna Hluboký vesmír neustále posílá ohromná kvanta dat někam do neznáma. Proto se z bezpečnostních důvodů pokusí celou základnu uzavřít do silového pole, než budou mít více dat a informací, jak bublinu uzavřít a než také zjistí kam a jaké data se odesílají.

Přiletěli další vědecké flotily zapojených ras a čekali na výsledky. Bohužel se nepodařilo dle předpokladů, nějaké rychlé řešení eliminace časoprostorové bubliny, proto směřovali prozatím svou veškerou snahu alespoň k přerušení odesílání dat. Radarová část neobsahovala naštěstí zdroj energie, ten se nacházel, včetně solárních panelů v zadní části stanice. Byla vyslána vojenská skupina s jediným cílem - odstavit solární panely a přerušit dodávky energie do přední části lodi.

Akce netrvala dlouho a odesílání dat ustalo. Bohužel radost z prvního úspěchu byla přerušena zjištěním dalších malých časoprostorových trhlin, ihned po zrušení odeslání dat která dá se říci obklopily celou flotilu, se začaly vynořovat malé neznámé sondy, neznámé struktury. Jedna z mateřských lodí ihned zareagovala a pokusila se nejbližší neznámou sondu sestřelit, což se jim povedlo. Trosky byly přeneseny na vědeckou loď a hned bylo jasné, podle vysokého obsahu nanitů, že se jedná o technologii před kterou nás nedávno varovali Wraith.

Zničení sondy bohužel nezůstalo bez další reakce, u nedaleké planety se pomalu začala otevírat další, teď již obří časoprostorová trhlina a z ní se vynořovat obří mateřská loď. Každému bylo hned jasné, že se otevřela pandořina skříňka a do naší části vesmíru vstupují Asurané…