Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 17 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

#26 Odvážný krok

Publikováno: 12.06.2022 v 20:00:00 | Autor: Fanrad | Rubrika: Příběh

Po nezdarech v dekódování DNA se zástupci ras shromáždili, aby našli další společné řešení a pokusili se zastavit vpády Asuranů do naší části vesmíru. Byl tu i pokus o spojení s Wraith, ale ti se neozvali což znamenalo, že se do dané situace nechtějí vměšovat nebo jejich část vesmíru již podlehla invazi Asuranů. Vpády Asuranů byly stále častější a bylo detekováno i několik planet kam se vracejí opakovaně.

Společná dohoda ras směřovala tedy právě k těmto planetám, byl vyslán průzkumný prototyp maskované špionážní lodě která měla detekovat struktury na planetách kam se Asurané opakovaně vracejí. Bohužel došlo ke střetu s Asurany kteří mají planety dobře chráněné a špionážní loď byla zničena. Před zničením, ale stihla odeslat snímky povrchu planety, kde bylo patrné že Asurané na jejím povrchu budují rozsáhlé komplexy staveb.

Vědecké týmy ras pro podrobné analýze snímku staveb konstatovali, že se jedná pravděpodobně o automatizované vědecké laboratoře jelikož ve stavbách nebyl odhalen žádný personál. Nikdo netušil proč Asurané staví v naší části laboratoře, proč a co zde zkoumají, ale představovalo to pro naší část vesmíru nemalou hrozbu.

Bylo rozhodnuto že rasy prohledají své obsazené části vesmíru a pokusí se najít planety kam Asurané opakovaně přicházejí, pokusí se analyzovat povrch planet a pokud naleznou podobnou infrastrukturu pokusí se ji zničit. Byl to odvážný plán, nikdo nevěděl co se v laboratořích zkoumá, ale každý věděl že je to hrozba která se musí ihned eliminovat. Hodina H nastala a všechny rasy se pustili do hledání laboratoří které vesmírem zaseli Asurané a připravovali se na jejich následné zničení. Byl to odvážný krok a všichni doufali že tímto Asuranům zasadí zničující úder a ti opustí naší část vesmíru.