Přihlášení
Registrace
Do konce 85. věku zbývá:
17 dní a 16 hodin
Věk začal: 20:03:30 01.05.2024 Registrovaných hráčů: 16 049
Úvod Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits KontaktKronika

Válečný zpravodaj 81. věk - Asgardi vs Wraithové

Publikováno: 25.09.2023 v 17:29:00 | Autor: Gladiator | Rubrika: Zpravodaj

Druhá war věku za námi. A my se na ní dnes podíváme. Vůdce rasy Asgardů Simurgh vyhlásil war rase Wraithové a 24.9. v 19:05 započala druhá válka tohoto věku, která trvala 4 hodiny a skončila výhrou Asgardů o jednu jedinou planetu. Skoro se dá uvažovat zda tato war měla vítěze z řad aktérů nebo zda vyhrává zbytek vesmíru, který neválčil.

Stav ras v čase vyhlášení války

Zde můžeme vidět jak na tom byly obě strany v době, kdy proběhlo vyhlášení. Jistě stojí za povšimnutí velký rozdíl v rozloze obou ras který dělal bezmála 14%. War vyhlásili "slabší asgardi" s cílem přibrzdit Wraithy.

Stav ras po ukončení války

Tady vidíme jak obě rasy dopadly po skončení war. Jak můžeme vidět rozdíl mezi rasami se drobně zvětšil, hlavní příčinou ovšem nebyla war ale odchod Majestyho k runnerům kdy Asgardi nárazově přišli o dobrých 230 planet a dobrého hráče který se tak války neúčastnil.

Shrnutí war a náhled na počty útoků

Za statistik níže vidíme že rasa Asgardů dovedla war do úspěšného konce a vyhrála válku o 1 planetu. Rasa Wraithů však o svou příběhovou planetu kterou nebyla schopna dobýt zpět. Z počtu útoků vyplývá že rasy byly celkem vyrovnané, drobně na vrh měli aktivitou útoků asgardi, kdy vyslali o 115 útoků více. Za rasu Asgardů se do war zapojilo 13 hráčů ze 14 celkem.

Za rasu Wraithů se do war zapojilo také 13 hráčů ze 14 celkem. Z mého pohledu war skončila remízou i když statistika hovoří neúprosně a tu výhru o jednu planetu přisuzuje Asgardům.

War v číslech!

Podíváme se dnes na war z pohledu matematiky. Požádal jsem několik hráčů z obou táborů o zaslání výpisu útoku který se jim povedl. Nakonec mi 2 útoky (z každé strany jeden) přišli a my si je rozebereme řečí čísel a nákladnosti. Tato war nám umožnila sledovat nejen souboj dvou ras ale také taktik v podobě jiných jednotek.

Konkrétně Asgardi použili kombinaci pěchoty a univerzálů.

Wraithové ověřenou kombinaci pěchoty a orbitů.

U každého útoku si představíme i útočné proti obranným hodnotám. Také se pokusíme vypočítat kolik útok stál útočící i bránící se rasu. Nebudeme brát ohled na jednotky na které se rasy nespecializují protože za ně rasy zřejmě ani neutrácejí finance jakožto jednotku pro boj. Nemám přesné údaje o cenách takže berte ceny s nadhledem jako zcela demonstrativní příklad.

Použijeme tyto ceny:

  • Pěchota 450,- ks
  • Univerzál 5500,- ks
  • Orbit 50000,- ks

Útok uni proti pěchotě a orbitům

Jako první se podíváme na útok Asgardů proti Wraithům. Asgardi se pochlubili dobývacím útokem. V tomto útoku vidíme že byli na útok použity pouze univerzální jednotky o útočné síle 150. Na druhé straně se bránila pěchota společně s Orbitama o celkové obranné síle 858 (850 orbit a 8 pěchota)

Rasu Asgardů tento útok podle našich cen stál 515,5M NAQ

Rasu Wraithů vyšlo bránění tohoto útoku na celkem 698,5M NAQ (Pěchota - 345,5M a Orbity 353M)

Rozdíl tedy dělá 183M ve prospěch rasy Asgardů. Minimálně z pohledu útočníka jde o skutečně hezký útok.

Orbitální útok proti uni

Zde útok od rasy Wraithů. Wraith se pochlubili Orbitálním útokem, kde by se na skladě jistě našel lepší útok pro náš účel ale jsme rádi i za tento. V tomto útoku byly použity Orbitální jednotky o útočné síle 450. Na druhé straně se bránili jednotky Univerzální o obranné síle 80.

Rasu Wraithů tento útok podle našich cen stál 327,6M NAQ

Rasu Asgardů vyšlo bránění tohoto útoku na 528M NAQ

Rozdíl tedy dělá 200,4M ve prospěch rasy Wraithů.

Opravdu to stojí tolik?

Připomínám, že ceny jsou mimo realitu, jelikož skutečné hodnoty jsou jiné. Jsou ovlivněné tím jaké má kdo bonusy na zbrojení v podobě artfeaktů, hrdinů i politik. Zároveň stejné proměnné jsou i na druhé straně při samotném útoku kdy záleží do jaké planety se s útokem trefíte, jak má obránce vylevelovanou obranu, politiky a artefakty. Každopádně to vypadá že v obou případech se více vyplatilo útočit hlava nehlava než bránit.

Co tato war přinesla?

Dalo by se říct že kromě zbrždění pro obě rasy nepřinesla válka nic moc, jen podívanou a zábavu k nedělnímu večeru a vyzkoušení svých bojovníků. Pozor ale...když se dva perou, Ori se směje. Po dobu kdy se rasy Wraithů a Asgardů připravovali na válku mezi sebou se probudila hrozba v podobě Ori které se téměř dotáhla na Asgardy a co víc, vyhlásili War rase Wraithů. Takže nás bude brzy čekat třetí vydání tohoto válečného zpravodaje.

Díky za přečtení.