Přihlášení
Registrace
Do konce 69. věku zbývá:
9 dní a 15 hodin
Věk začal: 20:01:33 01.09.2021 Registrovaných hráčů: 15 477
Výsledky Obchodní podmínkyPravidla Copyright Credits NápovědaBanneryKontaktKronika

Kronika SGO

Vzpomínka

Zobrazeno: 597 |
Před 11 měsíciMarkosDiskuze(2)

Rozloučení s Taťuldou, aneb poslední vzpomínka na Josefa180

Josef hrál SGO již od jeho počátku ( mimo nultého věku), a skoro každý věk se nějak hry účastnil. Občas jí dohrál u Runnerů, no aspoň hru viděl i z jiného konce :-) . Nebyl nikdy TOP sběrač, neměl potřebu dosahovat vrcholů, ale když chtěl uměl zabrat- jako například v 45. a 46. věku, kdy zrovna působil u Kelowny, jako zástupce. 

Zobrazeno: 1726 |
Před 2 rokyKarkuulkaDiskuze(0)

Podzimní sraz SGO

Kurňa však ta anténa je vidět na několik kilometrů - aneb uvítací věta admina Lokuse, který nedočkavě vyhlížel, až Pražáci dorazí na místo, kde začal podzimní sraz hráčů a adminů hry SGO. Tím místem byl Ještěd. Ale Pražáci nejdříve museli udělat důkladný průzkum všech cest a tudíž i těch, které vedou pryč od místa určení. Nemohli jsme vyslat univerzáli, ani pěšáky, letadýlka došla no tak už nezbylo nic jiného než vedení rasy v pojízdném vozítku smrti. 

Zobrazeno: 1780 |
Před 3 rokyKarkuulkaDiskuze(1)

Sraz SGO - Jaro 2018

Na výlet jsme měli hezké počasí, no vtipné na něm bylo, že sotva jsme ušli pár kroků, tak pánové už potřebovali pívečko... Tentokrát byl dlouhý, mám takový pocit, že Failter se z nás snaží sraz od srazu sedřít více kůži.. :-D, ale i tak bylo  nač se dívat. V půlce jsme se rozdělili na skupinky, první zvolila na cestu zpět taxika, druhá se jakž takž držela a třetí se ploužila v zadu. Na opičí dráhu se nešlo ( upřímně umíte si je představit na opičí dráze ? ) Cesta vedla Skalním městem, lesem, lesem, lesem a kdo ví kudy ještě , po pár kilometrech v nohách mi totiž vše začalo splývat v jedno a les se jevil, jako stejný. Upřímně nevím, jak to kluci mohli zvládnout, když na každé zastávce koštovali domácí medicínku, ale to je holt ta Morava a ožralové v jednom, mě držela střízlivost, i když ke konci jsem již občas viděla nějakou tu fatamorgánu ( někdy bohužel kruté, a nepříjemné vidění, ale i to k tomu patří .. ). Vzhledem k tomu, že to byl celodenní výlet, tak doopravdy návrat byl těsně před večeří, kterou všichni rádi uvítali ( ačkoliv si spíš myslím, že to byl spíš klid a pivko, co rádi viděli.) Při volné zábavě byla i hráčská tombola, plná malých žertíku, ale ne přeci všichni mohou vyhrát, že ?! 

Zobrazeno: 2116 |
Před 3 rokyKarkuulkaDiskuze(7)

PF 2018

Rok se s rokem loučí,

Zobrazeno: 3197 |
Před 3 rokyKarkuulkaDiskuze(0)

SGON NEWS - 46. věk před námi 2/2

Myslím, že druhou část mohu do éteru vyslat taktéž, aby byl spokojen především Gladiator, který opravdu rád čte o své milé rase a nejlépe o sobě ! A já mu udělám radost, stejně jako ji snad udělám i těm rasám, jenž zmíněné ještě nebyli. Půjdeme se podívat trošku na kloubek prvním 4 rasám, které vedou a snad i pochválit některé z aktérů za snahu, píli a říci si, že někteří hráči, jsou opravdový blázni !

Zobrazeno: 2303 |
Před 3 rokyFriToLeKDiskuze(2)

SGON NEWS - 46. věk před námi 1/2

Opět vás zdravím, lide SGon a přicházím s dalším článkem, který se bude zabývat novým věkem, složením ras, případně vůdců. Uplynulý věk je za náma a proto se musíme podívat do budoucnosti. Tak se usaďte a snad se vám další ze série článků, bude líbit. Tento věk zůstal stejný počet ras, jako minulý, avšak neaktivní rasu Luciánů vystřídala staronová rasa Tauri, ověnčená mnoha úspěchy a výhrami ! Žádná jiná změna pak nenastala a čekalo se, s čím přijde tato rasa a vlastně jaké bude uskupení ve vesmíru. Velký otazník visel nad Ori, kteří minulý věk začali velice dobře, avšak postupem času jejich kvalita ustoupila a dohráli věk tak tak, po vedením Wolftera.  Tak si tak nějak pojďme project rasy jak vypadají, jak rozjeli věk, ať se konečně dostaneme k tomu podstatnému.

Zobrazeno: 2037 |
Před 3 rokyFriToLeKDiskuze(2)

Podzimní sraz SGO - Na Výšince

Opozděně, ale přeci jen se ohlédneme za podzimním srazem hráčů SGO. Prvně bych ráda řekla, že jeho účast byla mnohem nižší, také hlavně proto, že chyběly stálice, jako hanys a matys, herier a spol. Aby toho nebylo málo, tak bylo pozměněno i místo, kde se konal... Za mě osobně to nebylo moc kuprospěchu věci, ale mělo to výhodu, seděli jsme všichni u jednoho stolu a bylo to asi poprvé, co se neřešila hra, ale jako přátelé jsme si povídali o vtipných storkách, zážitcích, ale i životě, kde ani věkové rozdíly ( například já a o x generací starší medvěd Tatmus :-D), nebyly překážkou. 

Zobrazeno: 2289 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(5)

SGON NEWS - Ohlédnutí za 45. věkem

Doufám, že s napětím očekáváte článek k ukončení věku a aby jste tím netrpěli, je zde právě pro každého z vás ! Během věku se událo mnoho událostí a věci se nevyvinuly vždy podle představ každého z vůdců. Každý musel někdy pochybovat o činech svých, případně být nepříliš pozitivní k reakcím vůdců ostatních. Tento věk však ukázal, jakými nedostatky trpí hra celkově, na čem je potřeba pracovat a co třeba pozdvihnout. Proto vás již nebudu napínat a postupně si projdeme, již uplynulý, věk.

Zobrazeno: 2206 |
Před 4 rokyFriToLeKDiskuze(3)

SGON NEWS - Prolog + Článek

Zdravím všechny hráče SG-on. Nyní vás pozdravuji z mě nové pozice REDAKTORA a pokusím se vám přidávat článečky i zde, pro vaši zábavu. Toto bude takové malé shrnutí na začátek, na co vás připravit, případně spojení s naším rasovým webem Goauldů.

Zobrazeno: 2132 |
Před 4 rokyFriToLeKDiskuze(0)

Úvod

Zobrazeno: 2251 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(1)

Válka Gouald X Nakai

Někdy se může zdát že jsem, pokud jde o rasu, až moc velký patriot co bude jen a pouze pět ódy na svou rasu. Pokud možno očerňovat nepřítele a „podkuřovat“ vlastnímu egu. Zkrátka nemístně vynášet Goualdy do závratných výšin a o nepříteli mluvit, jak by řekli Jafové, naši udatní válečníci, jednoduše jako o Šolva a plivat po nich.

Zobrazeno: 2400 |
Před 4 rokyjjendaDiskuze(1)

2. díl úprava

Díl 2. 

Zobrazeno: 2345 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(0)

1.díl zpravodajského deníku SGO

Hlavní témata válečného speciálu : 

Zobrazeno: 2427 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(0)

Haló haló .....

Zobrazeno: 5616 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(4)

Návrat bohů

Ať už si to hráč přizná, nebo ne, jeho rasa jednou může skončit a nahradí jí jiná...
Někdo to vzdá, někdo se přidá do jiné rasy a někdo prostě přijme pozvánku do 'nové' rasy.
Taury zanikla, jestli měla zaniknout kvůli výsledkům dřív, nebo později si necháme pro budoucí historiky.
Místo Tauri tedy přišli Goualdi. Co se od nich dá čekat? Podle mého názoru to není o rase, ale o hráčích.
Máme léto, prázdniny, někdo by řekl, že bude víc času, ale zkušenost nám říká pravý opak.

Zobrazeno: 2380 |
Před 4 rokyjjendaDiskuze(1)

Být dole v tabulce, aneb jsou zapovězení ?

Mnoho z Vás zajímá, proč je daná rasa / rasy dole v tabulce, zda je to chyba vedení, špatná pověst rasy, složení hráčů v rase a nebo jen konkurence měla mnohem lepší nabídku ?

Zobrazeno: 2489 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(8)

Sraz 2017, co bylo, je a bude ?

Zobrazeno: 2356 |
Před 4 rokyKarkuulkaDiskuze(0)

Jak si vybírám svou rasu

Taury, Nakai, Goualdi, Wraiti...
Rasa jako rasa řekne si někdo, jiný zase řekne to je moje rasa tam Já jdu.
Jak si lidé vybírají svou rasu? Proč právě tu a ne tuhle? Proč jsou někteří jen a pouze u Taury jiní zase u Goualdů a jsou i tací kteří rasu střídají jak ponožky?
To je otázka za všechny otázky. Mě osobně přijde že v mém případě byla volba jasná. Pamatuji si ten den kdy jsem po prvé zkouknul první dvoj díl Star gate a zamiloval si postavu Jacka, po uši se zamiloval do Cartrové a obdivoval znalosti Daniela jakož i sílu T´Elca a rozvahu a vedení generála Hamonda. Takže u mě jasně vyhrála touha se jim alespoň částečně přiblížit proto se pravidelně ukazuji u rasy Taury, vyjímka ale potvrzuje pravidlo. Bylo pár věků kdy jsem tak říkajíc zběhnul ano na konci věku jsem dostával jako snad každý věk nabídky a jednu jsem i využil a šel k rase Kelowňani. částečně k vůli touze zažít zase něco nového částečně proto že to začínala být rutina. Proč ale právě ta a ne jiná rasa? zase ta SG1. Vždyť Jonas od ní pocházel takže volba byla jasná.
Podle mě v nás ve výběru zapracují touhy se přiblížit k těm které nějak obdivujeme. Někdo je prostě na holky jiný zase na vdolky. Někdo obdivuje Baala jiný zase Thora.
Samo sebou tu jsou i jiné aspekty. Někdo si třeba neumí představit hru s někým koho nemá zrovna v lásce a pak tu jsou ti kteří prostě jdou do rasy která je zrovna volná a je jim jedno s kým tam budou.
Myslím že ve výěru hrají tyto faktory:
1- vysněná rasa
2- s kým tam budu
3- jestli je volno
Jistě řeknete si že je to zajímavé ale že Vás se tohle netýká a že jdete tam z jiného důvodu. Mě ten důvod zajímá tak šup šup do komentáře napište proč jste právě ve vaší rase a ne v jiné. třeba z toho bude námět na zamyšlení.
Pokud jste dočetli až sem tak mě to velice těší. Můj pravopis omluvte je to už asi jen výmluva ale jsem disgrafik tak sem tam něco přehlédnu... Protože jsem o to byl požádán tak budu do Kroniky psát snad pravidelně a na různá témata a snad se budou líbit a snad se nám bude dobře hrát a snad se někdy sejdeme i ve společné rase. Mojí asi znáte. Váš jjenda

Zobrazeno: 3024 |
Před 4 rokyjjendaDiskuze(0)
Další